PSM Podwale

dr Anna Pietrzak

fot. Łukasz Rajchert

Anna Pietrzak, gitarzystka oraz pedagog. Założycielka Vancouver Guitar Orchestra. Laureatka kilkunastu krajowych i zagranicznych konkursów gitarowych odbywających się m.in. w Austrii, Grecji, Polsce oraz w Rumuni. Wielokrotna stypendystka Ministerstwa Kultury oraz Samorządu Miasta Wrocławia.

 
Artystka koncertowała solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr w kraju i za granicą, m.in. w Austrii, Chinach, Czechach, Estonii, Francji, Hiszpanii, Kanadzie, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, na Węgrzech i na Słowacji.  Współpracowała z orkiestrami m.in. Filharmonii Szczecińskiej, Świętokrzyskiej, Podlaskiej, Wrocławskiej, Warmińsko-Mazurskiej, Koszyckiej oraz Toronto Concert Orchestra pod batutą Kerry Strattona. Jest wykładowcą kursów gitarowych oraz jurorem konkursów instrumentalnych.

Wydała trzy płyty, które otrzymały pozytywne recenzje w fachowej prasie muzycznej. Solową La Catedral,GITANA Electric–eclectic z udziałem znakomitych polskich i zagranicznych muzyków jazzowych oraz Farewell w duecie z bratem Łukaszem.

Anna Pietrzak ukończyła z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie gitary prof. Piotra Zaleskiego i prof. oś. Marka Zielińskiego W 2012 r. uzyskała tytuł doktora sztuki muzycznej w macierzystej uczelni. Jest także absolwentką Konserwatorium Muzycznego w Pireusie w Grecji w klasie gitary Costasa Cotsiolisa.

Pracę pedagogiczną rozpoczęła w 2000 r. w PSM I st. w Oleśnicy, następnie kontynuowała ją w PSM II st. oraz Akademii Muzycznej we Wrocławiu a także w British Columbia Conservatory of Music w Kanadzie. Jej uczniowie są laureatami krajowych i zagranicznych konkursów gitarowych, stypendystami Centrum Edukacji Artystycznej oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.