Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/src/Modules/Licenser.php) is not within the allowed path(s): (/usr/home/psmpodwale/domains/psmpodwale.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share:/dev) in /usr/home/psmpodwale/domains/psmpodwale.pl/public_html/wordpress/wp-content/themes/hestia/vendor/codeinwp/themeisle-sdk/load.php on line 27 Biblioteka - Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu
PSM Podwale

Biblioteka

Biblioteka mieści się na pierwszym piętrze budynku nr 69 w sali nr 1.08. Tutaj krzyżują się drogi uczniów i nauczycieli, czasem absolwentów i muzyków spoza Szkoły. Miła atmosfera, o którą dbają pracownicy, zachęca do korzystania z bogatego księgozbioru. Tworzą go druki muzyczne (ok. 20000), książki (ok. 3000), zbiory fonograficzne oraz czasopisma.

Bibliotekę szkolną prowadzą:
 • Barbara Zielińska – nauczyciel-bibliotekarz
 • Kacper Podrygajło – nauczyciel-bibliotekarz
Dostęp internetowy do katalogu biblioteki i konta użytkownika

Dostęp do programu MOL NET+ umożliwia sprawdzanie, czy poszukiwana pozycja znajduje się w zbiorach biblioteki i jaka jest liczba dostępnych egzemplarzy. Każdy zarejestrowany użytkownik zyskuje również wgląd w stan swojego konta i historię wypożyczeń.

Aby założyć konto, należy:

 1. otworzyć w przeglądarce na urządzeniu stacjonarnym stronę  (po utworzeniu konta z programu można korzystać również na urządzeniach mobilnych)
 2. kliknąć ikonę z kluczykami w prawym górnym rogu
 3. kliknąć „Załóż konto” i postępować zgodnie z dalszymi instrukcjami
 4. należy użyć adresu mailowego, który podało się przy zapisie do biblioteki; jeżeli program odrzuca adres, trzeba przesłać go na adres biblioteka@psmpodwale.pl i czekać na potwierdzenie, że został powiązany z kontem
Zgłaszanie zapotrzebowania na nuty i książki
 1. Nauczyciel zgłasza swój dezyderat w bibliotece.
 2. Bibliotekarze ustalają dostępność i koszt zakupu pozycji.
 3. Po uzyskaniu akceptacji Dyrektora realizują zamówienie.
 4. Jeśli zakup nie jest pilny, pozycja trafia na listę dezyderatów, a realizacja zamówienia następuje w miarę dopływu środków finansowych.
Procedury BHP obowiązujące w bibliotece szkolnej w czasie trwania pandemii

 1. Poza pracownikami w bibliotece mogą przebywać maksymalnie dwie osoby.
 2. Osoby przebywające w bibliotece są zobowiązane do zachowania dwumetrowego odstępu od siebie i nieprzekraczania wyznaczonych na podłodze linii.
 3. Zalecamy zamawianie potrzebnych publikacji w trybie on-line przez swoje osobiste konto. Instrukcja pierwszego logowania na konto znajduje się na stronie internetowej szkoły w zakładce „Biblioteka”.
 4. Zwracane publikacje są poddawane dwudniowej kwarantannie.
Godziny otwarcia
 • poniedziałek-czwartek: 10:00-19:00
 • piątek: 10:00-18:00
Kontakt

71 347 99 39

biblioteka@psmpodwale.pl