PSM Podwale

Agnieszka Gulanowska-Gruszewska

Agnieszka Gulanowska-Gruszewska – absolwentka psychologii, pedagogiki oraz studiów podyplomowych w zakresie terapii pedagogicznej z arteterapią. Ukończyła również Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu. Nieustannie doskonali swój warsztat pracy podczas różnych szkoleń pedagogiczno-psychologicznych (m.in. trener TUS, terapeuta ręki, terapia poznawczo-behawioralna).
Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując z dziećmi i młodzieżą na stanowisku wychowawcy, a następnie również kierownika w świetlicy środowiskowej i Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży. 
Przez kilka lat prowadziła też grupę terapeutyczną w przedszkolu integracyjnym. Aktualnie prowadzi indywidualne terapie psychologiczne dla dzieci z niepełnosprawnościami, głównie ze spektrum autyzmu.
Swoim praktycznym doświadczeniem dzieli się również w ramach współpracy z uczelniami wyższymi, prowadząc konwersatoria ze studentami.
Przeprowadziła też warsztaty psychologiczne dla dzieci i młodzieży na temat budowania poczucia własnej wartości, jak również – warsztaty dla studentów Akademii Muzycznej dotyczące tematyki zdrowia psychicznego, motywacji i stresu.