PSM Podwale

Adrianna Gołos

Urodziła się w 1982 r. we Wrocławiu. W wieku 5 lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie w Zespole Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu. W latach 1997-2001 kontynuowała naukę gry na tym instrumencie w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu.

Naukę gry na klawesynie rozpoczęła na Wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego, gdzie kształciła się pod kierunkiem prof. Marty Czarny-Kaczmarskiej oraz dr hab. Aleksandry Rupocińskiej. Na tejże uczelni ukończyła również Mistrzowskie Studia Podyplomowe w zakresie gry na klawesynie i muzyki dawnej.

Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich (klawesynowych, klawikordowych, organowych, pianoforte oraz basso continuo) prowadzonych m.in. przez Nicholasa Parle’a, Jacquesa Ogga, Marię Erdman, Marka Toporowskiego, Bernharda Klapprotta, Elżbietę Stefańską i Władysława Kłosiewicza. Jako solistka i kameralistka brała udział w wielu festiwalach, m.in. Maj z Muzyką Dawną, Forum Musicum, Wratislavia Cantans, Festiwal Bachowski w Świdnicy czy Dni Bachowskie w Krakowie.

Od 2008 r. prowadzę klasę klawesynu w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu. Moi uczniowie są laureatami ogólnopolskich konkursów i przesłuchań klawesynowych oraz biorą udział w festiwalach i koncertach na terenie całego kraju. Od 2006 r. współpracuję również z Wrocławską Akademią Muzyczną gdzie jestem obecnie wykładowcą na Wydziale Wokalnym oraz na Wydziale Instrumentalnym.