PSM Podwale

Odszedł prof. Eugeniusz Sąsiadek

Opublikowane przez Anna Maria Mbayo w dniu

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 1 sierpnia 2022 roku zmarł prof. Eugeniusz Sąsiadek, jeden z pierwszych absolwentów naszej Szkoły oraz jej zasłużony pedagog. Wybitny artysta, wokalista specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej i pieśni romantycznej. Doktor Honoris Causa Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Rektor AMKL w latach 1987-1990 i 1995.

Jago pedagog Eugeniusz Sąsiadek wykształcił wielu znanych solistów-śpiewaków, a także liczne grono pedagogów śpiewu. Profesor Sąsiadek był również zaangażowany w działania społeczne. Przez wiele lat działał zarządzie wrocławskiego oddziału, a następnie w Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków. Był inicjatorem powstania Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu, którym kierował w latach 1988-2013. W latach 1994-2002 był członkiem Rady Miejskiej Wrocławia, gdzie przez cztery lata pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Komisji Kultury.

W osobie Profesora Eugeniusza Sąsiadka żegnamy wybitnego artystę i pedagoga, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 13 sierpnia 2022 r. o godz. 10.30 na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.

Rodzinie Pana Profesora składamy wyrazy głębokiego współczucia.

 

Kategorie: Aktualności