PSM Podwale

„California Youth Symphony” we Wrocławiu, 27.06.2022, Sala Koncertowa AMKL

Opublikowane przez Artur Wróbel w dniu

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że na skutek naszych usilnych starań, PSM Podwale podjęła współpracę partnerską z California Youth Symphony – orkiestrą młodzieżową z USA o wieloletnich tradycjach. Wierzymy, że nasza współpraca stopniowo będzie się rozwijać na różnych płaszczyznach i zaowocuje naszą rewizyta w USA w niedalekiej przyszłości.

California Youth Symphony od ponad 30 lat jest prowadzona przez Maestro Leo Eylar. Leo Eylar zaczynał swoją karierę muzyczną jako skrzypek w Seattle Symphony. Studia dyrygenckie rozpoczął w Wiedniu na Hochschule für Musik. Po powrocie z Austrii uzyskał dyplom magistra sztuki na Konserwatorium w San Francisco. W latach 1984-89 prowadził San Jose Symphony. Poza działalnością koncertował przez 30 lat uczył teorii muzyki, kompozycji i dyrygentury orkiestrowej na California State University w Sacramento. Jest autorem licznych utworów na orkiestrę wykonywanych przez zespoły w USA i zagranicą. 

Zapraszamy najserdeczniej wszystkich Państwa na niezwykły Koncert Symfoniczny w wykonaniu California Youth Symphony, który odbędzie się w Sali Koncertowej AMKL27 czerwca (poniedziałek), o godz. 18.00. 

Program koncertu przedstawia się bardzo obiecująco:

  1. Hector Berlioz (1803 – 1869) – Uwertura Karnawał rzymski
  2. Richard Strauss (1864 – 1949) – Suita z opery Kawaler srebrnej róży
  3. George Gershwin (1898 – 1937) – Uwertura kubańska
  4. Leonard Bernstein (1918 – 1990) – Symfonia nr 2 – Wiek niepokoju (The Age of Anxiety) na fortepian i orkiestrę 

WYKONAWCY:
California Youth Symphony
fortepian – Parker Van Ostrand
dyrygent – Leo Eylar

Wstęp na koncert jest wolny, lecz za okazaniem bezpłatnych wejściówek, które będą do odbioru w Sekretariacie PSM Podwale. Prosimy o mailowe zgłaszanie chęci udziału w tym koncercie na adres: sekretariat@psmpodwale.pl

Odbiór wejściówek będzie możliwy od 20 czerwca w Sekretariacie PSM Podwale, lub na godzinę przed koncertem w Akademii Muzycznej. Liczba miejsc jest ograniczona.


Serdecznie zapraszamy!

Kategorie: Aktualności