PSM Podwale

Jubileusz 75-lecia Szkoły

Opublikowane przez Artur Wróbel w dniu

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele PSM Podwale,

Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu w 2022 roku obchodzi swój Jubileusz 75-lecia istnienia. W związku z tym świętem, zaplanowane zostały dwa piękne wydarzenia: 

  • 10.06.2022 (piątek), godz. 17.00 – otwarcie wystawy fotograficznej w siedzibie Szkoły, połączone z koncertem kameralnym oraz spotkaniem wspomnieniowym;
  • 23.06.2022 (czwartek), godz. 18.00 – Uroczysty Koncert Jubileuszowy, który odbędzie się w Sali Głównej NFM.
    W programie Koncertu znajdzie się m.in. specjalnie napisane na tę okazję Fanfara Jubileuszowa  w obsadzie na orkiestrę dętą oraz Suita Jubileuszowa, w obsadzie na rozbudowaną orkiestrę symfoniczną i chór – oba utwory  autorstwa Łukasza Bzowskiego – naszego nauczyciela, jazzmana i wybitnego kompozytora.

Chcielibyśmy tą drogą najserdeczniej zaprosić Wszystkich Państwa do czynnego udziału w tym Koncercie, w charakterze wykonawcy (członka chóru lub orkiestry).
Próby do tego koncertu rozpoczną się już po weekendzie majowym:

  • orkiestra symfoniczna – piątki, godz. 16.00 – 18.15;
  • orkiestra dęta – soboty, godz. 9.30 – 11.45;
  • chór – soboty, godz. 12.00 – 14.15.

Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że większość z Państwa ma ograniczone możliwości czasowe, w związku z czym nie będzie mogła uczestniczyć w cotygodniowych próbach. Dlatego też – aby wyjść na przeciw tym osobom, które chciałyby wziąć udział w Koncercie, a nie mają czasu na regularne próby – przed samym koncertem zaplanowaliśmy cykl codziennych prób, których harmonogram udostępniony jest w formularzu zgłoszeniowym.
Osoby, chętne do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu, proszone są o jego wypełnienie i odesłanie.

Kochani Przyjaciele PSM Podwale! 


Wierzymy głęboko, że wyrażą Państwo chęć wzięcia udziału w tym Koncercie i uda nam się spotkać, aby z okazji tego wyjątkowego święta wspólnie pomuzykować w doborowym towarzystwie, na jednej z najlepszych scen Europy.

Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami,
dr hab. Artur Wróbel
p.o. Dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu

Kategorie: Aktualności