PSM Podwale

Relacja z Zaduszek jazzowych

Opublikowane przez Kacper Podrygajło w dniu

Prezentujemy relację oraz zdjęcia z Zaduszek jazzowych, które odbyły się 4 listopada w ramach cyklu Muzyczny Refektarz Podwala. Zarówno tekst, jak i fotografie zostały opublikowane na profilu Rady Rodziców PSM na portalu Facebook.

Za nami ZADUSZKI JAZZOWE w ramach cyklu „Muzyczny Refektarz Podwala” — kolejna impreza współorganizowana przez Radę Rodziców przy PSM na Podwalu. Przez godzinę publiczność zgromadzona w barokowych wnętrzach Starego Refektarza (dzięki współpracy z Klasztorem Dominikanów (Dominikanie we Wrocławiu) mogła zanurzyć się w feerii dźwięków wyczarowanych przez uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej (Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu). Najpierw wysłuchaliśmy kwintetu w składzie Maciej Kuziak (saksofon tenorowy), Antoni Krasowski (trąbka), Hubert Dyczkowski (piano), Aleksander Krasowski (kontrabas) i Mikołaj Czerniatowicz (perkusja), którzy w trzech kolejnych utworach (wśród których nie zabrakło „Take the A Train” Billy’ego Strayhorna) znakomicie łączyli klasykę jazzu z improwizowanymi partiami. Po tym występie solowo zaprezentowała się Pola Małecka, grając na pianinie nostalgiczny utwór „Remembering the Rain” Billa Evansa. Następnie bracia Krasowscy, którzy dali się już poznać publiczności w pierwszym składzie tego koncertu, wykonali w duecie „Straight No Chaser” Theloniousa Monka. Potem do Aleksandra Krasowskiego (kontrabas) dołączyli wiolonczelista Marcello Frąckowiak i skrzypaczka Lucy Brown (Lucy Brown Music), aby wykonać zjawiskowy utwór autorstwa tej ostatniej pt. „January”. Sama skrzypaczka została na scenie, aby zaprezentować kolejny utwór – „My one and only love” – skomponowany przez Guya Warrena. Dołączyli do niej Łukasz Bzowski na pianinie i Bartłomiej Chojnacki na kontrabasie. Zwieńczeniem Zaduszek była bogata propozycja nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej – najpierw pianista Łukasz Bzowski wraz z Bartłomiejem Chojnackim na kontrabasie i Michałem „Maliną” Malińskim na perkusji zagrali „A Child is Born” Thada Jonesa, a potem – w składzie wzbogaconym o wokal charyzmatycznej Anny Marii Mbayo – wykonali „Sometimes I Feel Like a Motherless Child” oraz „Baba Yetu” – ten ostatni utwór z muzyką autorstwa Anny Marii Mbayo. Warto dodać, że cały koncert przebojowo poprowadziła Karolina Zając, a Rada Rodziców PSM zadbała o odpowiednią oprawę gastronomiczną.

Hubert Dyczkowski – keyboard, Maciej Kuziak – saksofon tenorowy, Antoni Krasowski – trąbka, Aleksander Krasowski – kontrabas, Mikołaj Czerniatowicz – perkusja
Hubert Dyczkowski, Maciej Kuziak
Maciej Kuziak
Antoni Krasowski, Aleksander Krasowski
Mikołaj Czerniatowicz
Lucyna Sycz, Łukasz Bzowski
Anna Maria Mbayo, Łukasz Bzowski, Bartłomiej Chojnacki, Michał Maliński
Łukasz Bzowski, Bartłomiej Chojnacki, Michał Maliński
Marcel Frąckowiak
Karolina Zając – prowadzenie koncertu
Kategorie: Aktualności