Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/src/Modules/Licenser.php) is not within the allowed path(s): (/usr/home/psmpodwale/domains/psmpodwale.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share:/dev) in /usr/home/psmpodwale/domains/psmpodwale.pl/public_html/wordpress/wp-content/themes/hestia/vendor/codeinwp/themeisle-sdk/load.php on line 27 Sekcja Wokalna - Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu
PSM Podwale

Sekcja Wokalna

Opublikowane przez webmaster w dniu

Sekcja Śpiewu specjalizuje się w nauczaniu śpiewu solowego opartego na praktycznej metodzie włoskiego śpiewu bel canto. Uczniowie otrzymują wiedzę muzyczną teoretyczną i praktyczną, przez co mogą kontynuować naukę w szkołach wyższych w kraju i za granicą, nie tylko na kierunku wokalnym.

Sekcja Śpiewu PSM II st. często współpracuje z Wydziałem Wokalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Młodzież ma możliwość występowania na ważnych festiwalach i kursach we Wrocławiu, np. w ramach festiwalu Wratislavia Cantans, a także z licznymi zespołami wokalnymi miasta. Szkoła organizuje też warsztaty wokalne prowadzone przez wybitnych artystów i pedagogów z kraju i zagranicy.

Co dwa lata w Szkole odbywa się Ogólnopolski Konkurs im. Franciszki Platówny, który należy do najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wokalnych dla uczniów szkół muzycznych II st. w Polsce.

Wielu uczniów i absolwentów kontynuuje naukę na uczelniach wyższych oraz podejmuje pracę w teatrach operowych i filharmoniach w kraju i za granicą.

Sekcja wokalna

Nauczyciele

Śpiew

Dykcja i recytacja

Elementy gry aktorskiej

  • Pamela Plachtij

Praca z akompaniamentem

  • dr hab. Anna Rutkowska-Schock
  • Jerzy Adamowski
  • Katarzyna Falana
  • Monika Kruk
  • Anna Snelewska
  • Elżbieta Stypułkowska-Kafka
Kategorie: Sekcje