PSM Podwale

Chór

Opublikowane przez webmaster w dniu

Chór PSM Podwale jest zespołem młodzieżowym, w którym śpiewają uczniowie, kształcący się w różnych specjalnościach (instrumentalistka, rytmika i wokalistyka). Zespół bierze udział w licznych koncertach oratoryjnych i kameralnych organizowanych w kościołach i zabytkowych wnętrzach Wrocławia oraz Dolnego Śląska. W próbach chóru uczestniczą wszyscy uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej niezobowiązani do gry w orkiestrze. Chór spotyka się raz w tygodniu na zajęciach trwających trzy godziny lekcyjne, a przed publicznością prezentuje się kilkakrotnie w ciągu roku.

Chór współpracował m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Orkiestrą Kameralną PSM II stopnia we Wrocławiu, Chórem Uniwersytetu Wrocławskiego Gaudium, Chórem Kameralnym Politechniki Wrocławskiej Consonanza, Chórem Ars Cantandi Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

Brał udział w koncertach z cyklu Wieczory Tumskie, występował na festiwalu Maj z Muzyką Dawną (2006), współpracował również z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej w Katowicach, biorąc udział w wykonaniu Nieszporów Ludźmierskich J. K. Pawluśkiewicza w Warszawie oraz w Krakowie na Wawelu.

Chór ma w swoim dorobku również wielkie dzieła oratoryjne takie jak Stabat Mater K. Szymanowskiego, Stabat Mater J. Haydna (cykl koncertów i nagranie płyty IV 2006), Requiem G. Fauré (IV 2007), Msza Łacińska S. Moniuszki (X 2007), Angelus W. Kilara (XI 2008), Requiem W. A. Mozarta (IV 2009), a także dzieła sceniczne Włoszka w Algierze G. Rossiniego, Baron Cygański J. Straussa, Napój miłosny G. Donizzetiego ( udział w spektaklach wystawianych przez Wydział Wokalny Akademii Muzycznej we Wrocławiu).

Do ciekawszych projektów artystycznych zespołu można zaliczyć trzykrotny udział w uroczystym wykonaniu hymnu studenckiego Gaudeamus igitur na wrocławskim Rynku z okazji inauguracji roku akademickiego (X 2005, X 2006, X 2007). Wydarzenia te zostały wyemitowane „na żywo” w TVP.

PSM Podwale 70 lat
Kategorie: Zespoły